Majówka na sportowo

16.05.2018 13:35

Prawie czterystu zawodników zmagało się w konkurencjach sportowych: marsz nordic walking i terenowy bieg przetrwania w dwóch odsłonach – dla dzieci i dorosłych. Za nami trzecia edycja imprezy sportowo – rekreacyjnej organizowanej przez Powiat Choszczeński. O część sportową zadbali Aktywne Choszczno oraz UKS Junior Suliszewo. 

Kijkarze pokonali dystans 7 km dookoła Jeziora Klukom. Dzieci zmagały się z basenem z pianą, biegiem po oponach, deskach i stromych górkach zjazdem ze ślizgawki, turlaniem się pod siatką i pod belkami, wspinaniem się po platformie z palet. Trasa i przeszkody dla dorosłych były w tym roku wyjątkowo trudne do pokonania – organizatorzy zagospodarowali dla nich cały pl. Witosa, Miejską Górkę, a także fragment jeziora Klukom.
Na zawodników, kibiców i publiczność czekał grill i wojskowa grochówka, piękna pogoda oraz urozmaicone atrakcje na scenie. Nie zawiodły formacje fitness: Natalia Leśniak z „Motywatora”, Marta Watkowska i Marta Zajączkowska zaprezentowały  pokazowe treningi Power Jump na trampolinach oraz Pomp&Tone z wykorzystaniem sztang, do wspólnego tańca zumby zaprosiły Ala Team Zumba i Ania Lachowska. Wielkie brawa za swój pokaz otrzymali zawodnicy Choszczeńskiego Klubu Karate i zespół taneczny Swing z Krzęcina. Jak co roku gry i zabawy poprowadzili choszczeńscy harcerze, a UKS „Skoczek” zorganizował turniej szachowy.

 

Print Friendly, PDF & Email